fragmenty artykułu "Gazety Ostrowieckiej" (luty 2005r.)
"Bez wątpienia pani Alicja Klus jest jedną z najsilniejszych kobiet na scenie ostrowieckiej oświaty i tzw. "small biznesu". Jej siła bierze się przede wszystkim z ludzi, którymi się otacza. Nie tyle emanuje, co przyciąga. Jest odważna, umie i lubi dokonywać wyborów. Ma więc idealne cechy szefa i organizatora. Zanim jednak w to uwierzyła przez wiele lat wykonywała pasjonujący dla siebie zawód nauczyciela, zwróciła na siebie uwagę dosyć wcześnie, pracując w kilku ostrowieckich szkołach oraz jako lektor w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Swoje rozliczne pasje humanistyczne rozwijała wśród młodzieży. Interesują ją też dziennikarstwo,prowadzi blog podróżniczo-socjologiczny..
Na początku lat 90. uzyskała zaszczytny tytuł Nauczyciela Roku, przyznawany przez ówczesny oddział kuratorium oświaty. Jej spektakularnym sukcesem było uzyskanie w 1994 r. nagrody Europejskiego Komitetu Miast Bliźniaczych, udział w otwarciu Eurotunelu w niezwykle arystokratycznym towarzystwie Królowej Elżbiety II i politycznym "high society" ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii i prezydenta Francji. To po tym wielkim sukcesie Alicja Klus założyła swoją prywatną szkołę językową.
Przez lata Alicja Klus opanowała system kierowania podległymi sobie ludźmi. Ma zespół doświadczonych nauczycieli, z których czerpie siłę i którymi w mistrzowski sposób zarządza, jest z nich dumna".
Pani Klus, obecnie Wilson przez lata przyjmowała na staż,praktyki, lub pracę na zlecenie absolwentów filologii angielskiej, pomagając im w nauce zawodu, kształcąc umiejętności prowadzenia firmy i zatrudniając potem u siebie na różne okresy. Dużo młodych nauczycielek swoje pierwsze kroki stawiało w szkole OK! Ta wiedza bardzo im się przydała w dalszej karierze zawodowej, np.pani Agnieszka Góralska,która pracuje w strukturach UE, pan Paweł Wojtas doktorant wyższych uczelni w Warszawie. Praca w szkole OK! była dla nich doskonałą praktyką zawodową. Stażystki sprzed 5 lat, pani Grażyna Wawrzonek i Karolina Kucharska to obecnie bardzo cenione młode nauczycielki szkoły OK!. Wielką dumą pani Wilson jest córka Magdalena Klus- Staniek, która z powodzeniem ją zastępuje. To nowa właścicielka szkoły, i doskonale spełnia się w zawodzie nauczycielki.

Ostrowiec Św., ul. 11 Listopada 3i
tel / fax 041 247 07 47, 501 391 519
e-mail: oks9@op.pl