fragmenty artykułu "Gazety Ostrowieckiej" (luty 2005r.)
"Bez wątpienia pani Alicja Klus jest jedną z najsilniejszych kobiet na scenie ostrowieckiej oświaty i tzw. "small biznesu". Jej siła bierze się przede wszystkim z ludzi, którymi się otacza. Nie tyle emanuje, co przyciąga. Jest odważna, umie i lubi dokonywać wyborów. Ma więc idealne cechy szefa i organizatora. Zanim jednak w to uwierzyła przez wiele lat wykonywała pasjonujący dla siebie zawód nauczyciela, zwróciła na siebie uwagę dosyć wcześnie, pracując w kilku ostrowieckich szkołach oraz jako lektor w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Swoje rozliczne pasje humanistyczne rozwijała wśród młodzieży. Interesują ją też dziennikarstwo,prowadzi blog podróżniczo-socjologiczny..
Na początku lat 90. uzyskała zaszczytny tytuł Nauczyciela Roku, przyznawany przez ówczesny oddział kuratorium oświaty. Jej spektakularnym sukcesem było uzyskanie w 1994 r. nagrody Europejskiego Komitetu Miast Bliźniaczych, udział w otwarciu Eurotunelu w niezwykle arystokratycznym towarzystwie Królowej Elżbiety II i politycznym "high society" ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii i prezydenta Francji. To po tym wielkim sukcesie Alicja Klus założyła swoją prywatną szkołę językową.
Przez lata Alicja Klus opanowała system kierowania podległymi sobie ludźmi. Ma zespół doświadczonych nauczycieli, z których czerpie siłę i którymi w mistrzowski sposób zarządza, jest z nich dumna".
Pani Klus, obecnie Wilson przez lata przyjmowała na staż,praktyki, lub pracę na zlecenie absolwentów filologii angielskiej, pomagając im w nauce zawodu, kształcąc umiejętności prowadzenia firmy i zatrudniając potem u siebie na różne okresy. Dużo młodych nauczycielek swoje pierwsze kroki stawiało w szkole OK! Ta wiedza bardzo im się przydała w dalszej karierze zawodowej, np.pani Agnieszka Góralska,która pracuje w strukturach UE, pan Paweł Wojtas doktorant wyższych uczelni w Warszawie. Praca w szkole OK! była dla nich doskonałą praktyką zawodową. Stażystki sprzed paru lat, pani Grażyna Wawrzonek,Karolina Kucharska, Anna Hajdukiewicz to obecnie bardzo cenione młode nauczycielki szkoły OK!. Wielką dumą pani Wilson jest córka Magdalena Klus- Staniek, która z powodzeniem ją zastępuje. To nowa właścicielka szkoły, i doskonale spełnia się w zawodzie nauczycielki.

Ostrowiec Św., ul. 11 Listopada 3i
tel / fax 041 247 07 47, 501 391 519
e-mail: oks9@op.pl