Historia szkoły

Zaczynaliśmy w 1995 roku jako filia warszawskiej szkoły American English School. Wynajmowaliśmy wtedy lokale w ODK „Malwa”, DDK os. Słoneczne i MCK. Od 1998 r. rezydujemy  przy ul. 11 Listopada 3i.
W tamtym okresie byliśmy pod nadzorem jednostki warszawskiej, korzystaliśmy z najlepszych wzorców, nauczyciele uczestniczyli w konferencjach metodycznych, uczyliśmy się profesjonalnego i nowoczesnego zarządzania. Niektórzy nasi studenci i nauczyciele uczestniczyli w wakacyjnych obozach językowych z międzynarodową kadrą. W tamtym okresie współpraca z Warszawą była dla nas wielce pouczająca i korzystna.

W 2000 r. na bazie filii American English School powstała Szkoła Językowa Miast
Partnerskich
, nazwa nawiązywała do współpracy z europejskimi miastami bliźniaczymi, szczególnie ze Scunthorpe w Anglii.

W latach 1998 – 2000 w szkole pracował jako wolontariusz John Robinson, a w 2000 – 2004 Paul Wilson – obydwaj ze Scunthorpe. W roku 2003 otworzyliśmy filię szkoły w Ożarowie, gdzie uczyliśmy m. in. Pracowników Cementowni Ożarów i klientów indywidualnych. Po roku tamtejsi słuchacze przeszli do Ostrowca. W latach 1998 – 2010 pani Alicja zorganizowała dziewięć atrakcyjnych wycieczek do Londynu, gdzie zwiedzanie łączono z naturalnym używaniem języka.

W 2000 roku szkoła otrzymała od Scunthorpe Twinning Commitee kilkanaście tysięcy książek, kasety video oraz kilkuletnie prenumeraty czasopism. Kilka tysięcy woluminów jest obecnie w zbiorach szkolnej biblioteki, a pozostałe darowano różnym ostrowieckim szkołom państwowym.

W latach 2000 – 2004 pani Alicja Klus zorganizowała sześć wymian rodzinnych i studenckich z angielskim miastem Scunthorpe, w których łącznie uczestniczyło ok. 60 osób.

Od 2004 r., momentu wejścia do Unii Europejskiej, szkoła udzielała niezbędnych rad i pomogła wielu mieszkańcom Ostrowca i okolic odnaleźć się w Anglii. Od wielu lat szkoła jest sponsorem imprez organizowanych przez ODK „Malwa”, Publiczne Gimnazjum nr 4, Publiczną Szkołę Podstawową nr 14 oraz w tzw. „Paradach Europejskich„. Sami też organizujemy różne festiwale i konkursy językowe.

W latach 2003-2004 zorganizowaliśmy kolonie językowe w Darłówku, letnie szkolenia językowe w Szczawniku dla pracowników Celsa Huta Ostrowiec oraz jesienne obozy adaptacyjno-językowe w Krościenku dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie.

Od 2010r. szkoła istnieje pod nazwą Szkoła Językowa Biuro Tłumaczeń OK! Magdalena Staniek. Pani Alicja Wilson wspomaga córkę w kraju i podczas pobytów za granicą organizując dla uczniów szkoły kursy językowe na Malcie, we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Szkoła współpracuje z tamtejszymi szkołami językowymi.

Prawie 30-letnia działalność szkoły to jej ciągły rozwój, doskonalenie się i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klienta. Kiedyś uczyliśmy głównie j. angielskiego.

Obecnie mamy klientów uczących się j. niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego- z native speaker pochodzącą  z Białorusi- Uczymy tez języka polskiego obcokrajowców pracujących w naszym mieście i okolicach. Małżeństwo Beata i Chris Barstow są naszymi angielskimi  native speakers. Prowadzą zajęcia dla małych dzieci metodą „pełnego zanurzenia” w języku oraz młodzież i dorosłych na poziomie zaawansowanym.

Staramy się pomóc ludziom, aby lepiej startowali w swoje nowe życie w kraju i za granicą. Obserwujemy ogromne zainteresowanie kształceniem wśród dorosłych, którym proponujemy bardzo atrakcyjne cenowo lekcje grupowe lub indywidualne oraz różne moduły językowe.

Obecnie szkoła jest prowadzona nowocześnie i profesjonalnie, stale śledzimy nowości językowe i menadżerskie, aby nasi klienci uzyskiwali jak najwyższy poziom usług. Ostatnio wprowadziliśmy internetowy system monitoringu postępów czyli dziennik elektroniczny. Również laptopy, rzutnik multimedialny urozmaicają pracę na lekcji. Stale kontaktujemy się z klientami mailowo, przez FB, Instagram i telefon.